Klientas nusprendė imtis veiksmų dėl gamybos efektyvumo didinimo ir užsisakė įrenginių, kurie leistų tai padaryti. Vėliau, tas pats klientas investavo ir į kiaurymėtųjų perdangų gamybos liniją, tam, kad galėtų pristatyti galimybes išlaikyti didelius tarpatramius.
Iki šiol, būdamas pasaulyje pirmaujančio gelžbetoninio jungčių tiekėjo verslo direktoriumi, stebėjau statybų procesus daugelyje vietų ir turėjau galimybę aptarti šiuos procesus su dešimtimis žmonių. Dėl šios priežasties supratau, kodėl statybininkai mano, kad surenkamieji elementai yra bauginantys - čia pateiktos 3 svarbiausios abejonės bei mano atsakymas į jas:
1. Surenkamojo gelžbetonio sprendimų projektavimas yra sudėtingas procesas.
Reikėtų pradėti nuo to, jog projektavimo procesas visada reikalavo didesnio dėmesio ir atidumo detalėms. Visada - lengviausia pirma padaryti, pamatyti rezultatą, ir tada jį pakeisti. Bet kokiu atveju prieš betonavimo darbus surenkamosios konstrukcijos privalo būti suprojektuotos. Projektavimo dalis turi būti iš anksto labai gerai apgalvota (elementų dydžiai, surenkamųjų darbų grafikai ir kt.). Kultūrinių skirtumų, ilgamečių įsitikinimų, įpročių ir tradicijų pokyčiai yra sunkiai įgyvendinami, tačiau tikrai įmanomi. Su šiuolaikine 3D pagrindu sukurta BIM programine įranga susiduriančias konstrukcijas ir matmenų neatitikimus galima pamatyti ir ištaisyti dar neegzistuojančiame, virtualiame pastate. „Cloud Server“ darbo modelis itin pagerino bendradarbiavimą tarp skirtingų šalių bei patį konstrukcijų projektavimą ir pakėlė jį į kitą lygį. Kai visos projektavimo proceso šalys dirba viename virtualiame pastate, problemas galima pastebėti dar prieš atliekant betonavimo darbus.
2. Surenkamasis gelžbetonis negali būti toks pat tvirtas kaip monolitinis.
Atsakant į šią abejonę - surenkamasis gelžbetonis gali būti tvirtesnis už monolitinį, tačiau dažnu atveju tai nėra būtina. Tai vėlgi, projektavimo klausimas. Konstrukciniame projekte yra tam tikri pagrindiniai dalykai, pradedant nuo apkrovų perkėlimo iš pastato viršaus į pamatus, pastato skerspjūvio dydžio ir kt. Išsamiuose tyrimuose paprastai nustatoma, kad projektas gali būti daug lengvesnis, nei manyta iš pradžių, todėl jis tampa tinkamesnis surenkamojo gelžbetonio elementų metodui.
3. Surenkamosios konstrukcijos turi per daug griežtus reikalavimus.
Statybos - vis dar daug fizinio darbo reikalaujantis procesas. Žmonės perkelia pastatus iš brėžinių į statybvietę, ir tai yra profesinių įgūdžių klausimas, ar šis "perkėlimas" yra sėkmingas. Šiuolaikinė statybvietėje naudojami matavimo įrenginiai šiuos procesus itin palengvina. Surenkamasis elementas gali prisitaikyti prie bet kokių tolerancijos reikalavimų. Tinkamai sureguliuota įranga gali pasiekti ± 5 mm tikslumą surenkamųjų elementų matmenimis, todėl yra daug vietos iki įprastos ± 20 mm matmenų nukrypimo tolerancijos.
Aplinkosaugos klausimai ir klimato kaita reikalauja mažinti CO2 kiekį ir perdirbti žaliavas. Cemento ir betono pramonė šiuo metu kuria naujas betono rūšis, kurių išmetamas CO2 kiekis yra ženkliai mažesnis, o pati medžiaga yra tinkama perdirbimui. Betoninės konstrukcijos gali būti nugriautos, plienas gali būti panaudotas pakartotinai, o susmulkintas betonas gali būti tiekiamas žemei užpildyti.
Surenkamojo gelžbetonio konstrukcijos, lyginant su monolitine statyba, turi vieną pranašumą: naudojant šiuolaikinius jungčių būdus, pastatą taip pat galima išardyti ir perkelti į naują vietą. Kokybiški jungčių elementai bei būdai iš tiesų gali atnešti daug daugiau ir vesti link greitesnio, saugesnio ir efektyvesnio projektavimo ir statybos.