Modernaus meno centras, Vilnius, Lietuva

  • Statinio tipas:
  • Švietimas ir kultūra
Per visą ekraną Užverti

2018 metų spalio mėnesį Vilniuje atidarytas MO muziejus, be jokios abejonės, yra vienas iš įdomiausių pastarųjų metų projektų įgyvendintų Lietuvoje.

Muziejaus pastato projekto idėja – stačiakampiame tūryje atsirandantis įkirtimas tarsi simboliški kultūros vartai, jungiantys senąjį miestą su pastato vidumi ir jame esančia kolekcija. Architekto Danielio Libeskindo sukurta muziejaus vizija buvo įgyvendinama jo partnerių Italijoje, lietuvių architektų biuro "DO architects", o būti vyriausiuoju konstruktoriumi pakviestas Audrius Ražaitis (UAB "Ribinis būvis").

Ražaičio teigimu tarptautinė projekto komanda ir tapo jo sėkmės faktoriumi, o konstrukcijų projektavimas – maloniu iššūkiu. "Konstrukcijų projektavime iššūkiai buvo malonūs: surasti racionalius konstrukcinius sprendinius išskirtinės geometrijos architektūrinėms idėjoms, neviršijant lietuviško biudžeto ir vietinių techninių galimybių," - apie projektavimo išskirtinumus pasakoja specialistas.

Konstruktorius pastebi, kad visas projektavimo procesas vyko 3D modeliavimo pagrindu, o „Studio Libeskind“ architektūriniai koncepciniai modeliai tapo pagrindu konstrukcijų erdviniams skaičiuojamiesiems modeliams. „Nagrinėdami įvairius variantus, ieškojome racionalaus laikančių konstrukcijų išdėstymo ir tai, be abejo, įtakojo detalius architektūrinius sprendinius. Po to palaipsniui buvo tikslinamas ir detalizuojamas projekto erdvinis modelis, iš kurio buvo sugeneruoti praktiškai visi konstrukcijų brėžiniai. Toks darbo metodas leido nuolat kontroliuoti konstrukcijų ir architektūrinių sprendinių atitikimą ir užtikrino tai, kad visos esminės problemos buvo sprendžiamos modelyje, o ne statybų metu,“ – teigia A. Ražaitis.

Inžinieriaus teigimu „Peikko“ buvo pasirinktas kaip plieninių konstrukcijų gamintojas dėl patikimumo ir patirties dirbant su sudėtingais projektais. „Manau kad šio projekto atveju, be techninių reikalavimų atitikimo (galimybė suvirinti 2 metrų aukščio sudėtinio skerspjūvio dvitėjines sijas, reikalavimai gaminių kokybei ir tikslumui), esminis faktorius buvo ir tai, kad „Peikko Lietuva“ galėjo pasiūlyti ir inžinerines paslaugas - gamyklinių plieninių konstrukcijų brėžinių rengimą naudojantis tuo pačiu erdviniu konstrukcijų modeliu,“ – „Peikko Lietuva“ indėlį vykdant projektą įvardija A. Ražaitis. Jo teigimu, dėl glaudaus bendradarbiavimo, projektą pavyko įgyvendinti atsisakius didelės dalies popierinių brėžinių, išvengiant informacijos dubliavimo ir dėl to reikalingų patikrų, o projektavimą ir gamybą vykdyti lygiagrečiai statybos darbams.

"Peikko Lietuva" muziejui gamino išskirtinei pastato formai sukurtas plienines konstrukcijas. Taip pat pristatė daug kitų sprendimų - DELTABEAM® sijas, tvirtinimo plokštes, PSB® armavimo sistemą, varžtines kolonų jungtis, pakabinimo sijas PETRA®.

Plačiau down-arrow.png

Projekto duomenys

Plotas:
3100 m2
Vystytojas:
VŠĮ MO muziejus
Rangovas:
UAB "Naresta
Konstrukcinė dalis:
UAB "Ribinis būvis"
Architektūrinė dalis:
Studio Libeskind, Do architects
Projektavimo darbų pradžia:
2017
Užbaigimo metai:
2019

Susisiekite su mumis

Rima Daukšienė

Rima Daukšienė

Pardavimų projektų vadovė

DELTABEAM® sijos ir plieninės konstrukcijos

Mob. +370 646 32433
[email protected]